Bratislava i Praha mají stále co nabídnout

Bratislava, hlavní město Slovenska, se zvlášť v posledních letech těší velké oblibě mezi turisty. Jedná se totiž o kulturní, architektonické, historické i gastronomické centrum.

Dominantou města je Bratislavský hrad, jehož výstavba začala už v 9. století. V roce 1961 byl vyhlášen Národní kulturní památkou Slovenské republiky. Projít si zde můžete i Slovenské národní muzeum.

 

Kultura a poznání

Vystoupejte také na Michalskou věž, odkud se vám naskytne překrásný pohled na celé město. Kromě toho zde naleznete rovněž Muzeum zbraní a městského opevnění.

Pokud zatoužíte po kulturním zážitku, určitě si přijdete na své. V Bratislavě se nachází hned několik divadel. Tím nejznámějším je Slovenské národní divadlo na Hviezdoslavově náměstí. Oblíbené je také Divadlo Aréna.

 

Načerpejte energii

Na projití všech památek a zajímavostí vám jeden den určitě stačit nebude. Kvalitní hotely v Bratislavě však vůbec není těžké nalézt. Nabídka je velmi široká. Vyzkoušet můžete například čtyřhvězdičkový hotel Mercure Bratislava, jenž se nachází přímo v centru metropole, pouhých 10 minut chůze od Bratislavského hradu. Disponuje celkem 175 stylově zařízenými pokoji a 7 konferenčními místnostmi. Nechybí ani VIP salonek a fitness.

 

Praha vás stále může překvapit

Pokud se vám nechce vyrazit až na Slovensko, zamiřte do české metropole. I když už jste Prahu určitě navštívili několikrát, věřte tomu, že má stále co nabídnout. Za vidění stojí například kostel Panny Marie Sněžné, jenž se nachází na Jungmannově náměstí nedaleko slavného Václavského náměstí, nebo barokní Kolodějský zámek, který naleznete na východním okraji Prahy v Podzámecké ulici. Prohlédněte si také Ferdinandovy kasárny pocházející z období klasicismu. Stojí v Praze 8 mezi ulicemi Křižíkova, Vítkova a Prvního pluku.

 

Útulné prostory v centru města

Pokud budete chtít v metropoli přespat, abyste si mohli užít i místní noční život, vyberte si nějaký příjemný hotel, kde si pořádně odpočinete. Velmi útulný je například tříhvězdičkový hotel ibis Praha Wenceslas Square, který stojí přímo v historickém centru Prahy 5 – nedaleko Václavského náměstí a Pražského kongresového centra. Nachází se zde 181 klimatizovaných pokojů, snídaňová restaurace s letní terasou i konferenční prostory.