Do Chorvatska na vlastní pěst aneb jde to i jinak

Zvykli jste si při výběru své letní dovolené každý rok jednoduše oslovit cestovní kancelář a nechat se hýčkat její péčí? Bohužel v poslední době celá řada cestovních kanceláří krachuje a pokud se včas proti jejich úpadku nepojistíte, což vás může přijít na další peníze, stane se z vaší letní dovolené noční můra. Cestovní kanceláře musí samozřejmě z něčeho žít, k ceně jejich zájezdů je již marže připočítána a kdo myslíte, že jí zaplatí? Potřebujete další argumenty, proč to letos zkusit na vlastní pěst?


Jde především o ubytování a dopravu

V zájezdu od CK si obvykle pořizujete 2 základní služby – dopravu a ubytování. Někdy navíc stravování a případné služby delegáta na místě. Ale ruku na srdce, kdo z nás někdy v Chorvatku potřeboval delegáta. Chorvatština patří do slovanské rodiny jazyků a pro Čechy je Chorvatům poměrně snadné porozumět a alespoň v základních potřebách se domluvit.


Cesta vlastním autem představuje jednoduché řešení dopravy s benefity navíc

Cestu lze vyřešit letadlem, autobusem nebo autem, přičemž poslední možnost vyjde finančně nejvýhodněji a vzhledem k tomu, že Chorvatsko je od České republiky vzdáleno přibližně 800 km, zvládnete cestu za 8 až 10 hodin. Získáte také výhodu vlastního vozu, a tak můžete proložit opalování na pláži poznáváním krás této pro Čechy velmi atraktivní země. Jediné úskalí při cestě autem do Chorvatska vás může potkat při průjezdu přes Slovinsko, kde si budete muset pořídit dálniční známku (15 € na týden, 30 € na měsíc).


Cenově výhodné a pohodlné ubytování v soukromých apartmánech

Ubytování v Chorvatku si můžete zajistit již z pohodlí domova. Nahlédněte do největšího českého katalogu soukromého ubytování v Chorvatsku a domluvte se s pronajímateli napřímo. Můžete si samozřejmě zrealizovat soukromé výběrové řízení a poslat nezávaznou poptávku majitelům několika zajímavých apartmánů. Poznáte tak konkrétní provozovatele a vyberete ty nejlepší podmínky. Jde přece o to, abyste dovolenou strávili v příjemné prostředí.

Místo pro trávení letního volna je ideální vybírat v předstihu, nejlépe již v únoru či březnu. Většina z nás ale v zimě na letní dovolenou nemá ani pomyšlení, a tak obvykle končíme prohledáváním nabídek last minute do Chorvatska, které bývají velmi výhodné. Jejich jediným mínusem je nejistota, zda nakonec na dovolenou odjedete. Pro někoho je last minute dovolená v Chorvatsku cílem a pro jiného nutností, v obou případech si ale i dovolenou na poslední chvíli s přehledem zvládnete pořídit na vlastní pěst.

Věnujte pár minut osobní přípravě své letní dovolené v Chorvatsku, ušetříte pár kaček a zároveň se nebudete muset obávat, že vám v průběhu vašeho pobytu zkrachuje cestovní kancelář a nebudete se mít jak dostat domů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Enter Captcha Here : *

Reload Image