Jižní Morava, blahodárný kraj s pohádkovou přírodou

Hledáte trochu klidu od ruchu velkoměsta? Jste milovníkem vína? Nebo jen chcete odsunout chladné podzimní večery? Pokud jste alespoň jednou odpověděli ano, Jihomoravský kraj je pro vás jako stvořený! Jižní Morava nabízí plno krás, například Pálavu, Moravský kras, část Bílých Karpat nebo Národní park Podyjí. My se ale dnes zaměříme na Hodonín a Lednicko-valtický areál!


Zoologická zahrada s mořským světem

První zmínka o lázeňském městě Hodoníně se datuje do roku 1046. Název města je odvozen od osobního jména Hodona, staročesky Godona. Tento název se objevuje také v dochovaných písemných záznamech, kde je město Hodonín označováno jako Godonin.

Oblast okolo Hodonína se pyšní dobrou úrodou, kterou dokázali ocenit již naši předci. Procházely tudy dvě významné obchodní stezky – jantarová a bronzová.

Dnes je město známé především jako rodiště T. G. Masaryka, silné osobnosti naší novodobé historie a především prvního československého prezidenta. Proslavilo se také kvalitním vínem, pestrou přírodou, folklorními tradicemi a zoologickou zahradou, která se pyšní mimo jiné mořským světem, včetně žraloků a krokodýlů.

Při hledání noclehu v tomto jihomoravském městě se přímo vybízí využít jeden ze zdejších wellness pobytů, které Lázně Hodonín nabízejí. Od každodenního stresu vám pomohou jódobromové zábaly, kvalitní masáže a vířivé koupele se sklenkou kvalitního moravského vína v ruce.


Jeden z nejkvalitnějších přírodních zdrojů v Evropě

Lednicko-valtická oblast je známá po celé Evropě pro svou pohádkovou přírodu, romantické stavby a lahodné víno. Návštěva této krajiny nemusí být pouhým balzámem pro duši, ale také pro celé tělo, protože ve zdejší oblasti najdeme blahodárný přírodní zdroj jódobromové vody. Ten patří k jednomu z nejkvalitnějších přírodních zdrojů v Evropě a pomáhá při léčbě pohybového aparátu, kožních a neurologických onemocněních.

Jednoznačně největší dominantou Lednicko-valtického areálu je Lednický zámek, který je zmiňován už v roce 1222. Ačkoli je to klišé, které známe všichni, nesmí se vynechat!

Dnešní novogotický vzhled pochází z 19. století, kdy kníže Alois II. z Liechteinsteina nechal Lednici přebudovat na reprezentační letní sídlo. Ze zámku tak vytvořil romantický komplex s jedním z největších evropských parků, který dosahuje velikosti téměř 200 hektarů.

Palmový skleník, benátská kašna nebo římský akvadukt, to vše dělá ze státního zámku Lednice jednu z nejnavštěvovanějších památek České republiky, která byla roku 1996 zapsána na seznam světového dědictví UNESCO.

I pouhý krátkodobý pobyt, kde nechybí koupele, saunování, masáže ani aktivní relax, vám zajistí perfektní víkend plný naprostého uvolnění a blahodárných účinků jedinečné jódobromové vody.