Karlova Studánka, náš tip na úžasnou relaxaci v Jeseníkách

Každý člověk občas potřebuje zrelaxovat a většině z nás se to daří v krajích nuzných na moderní civilizaci, ale o to bohatších na přírodu. Nepřetržitě rostoucí vliv nových technologií na běžný život dělá z panenské přírody vzácnost, kterou k odpočinku vyhledává stále více lidí. A i když takových míst po republice není mnoho, Jeseníky jsou zlatou výjimkou!


Pohádková krajina s nejčistším vzduchem

Příroda v Jeseníkách, jedno z mála míst, kde při pohledu do dálky není vidět nic jiného než člověkem nenarušená příroda. Místo, kde při prvním nádechu cítíte čistotu panenské přírody. Ne náhodou je ve zdejší přírodní chráněné oblasti jeden z nejčistších vzduchů celé střední Evropy!

Pro správný odpočinek se vším všudy je také důležité vybrat správně situované ubytování. Naším tipem je nejvýše položená obec bruntálského okresu, Karlova Studánka.

Zdejší fasády budov vypadají, jako by se tu zastavil čas. Jedna horská roubenka střídá druhou, a nad nimi vyčnívají majestátní Lázně Karlova Studánka. Ty tu jsou více než 200 let a krom pohádkového výhledu nabízí také masáže, rašelinové zábaly nebo třeba bazén se slanou vodou.


Nejvyšší bod v České republice na dosah ruky

Jen několik kilometrů od lázeňské vesničky Karlova Studánka nalezneme Praděd, ideální cíl na delší procházky. Výlet přírodou, kde na vás čekají můstky, schody, a dokonce i žebříky, zakončený nekonečným výhledem z nejvyšší hory v Hrubém Jeseníku.

Již na počátku 19. století stála na vrcholu Pradědu malá chýše, která sloužila jako skrýš před nepříznivým počasím. Později jí turisté přestavěli na jednoduchou budovu, ale ani ta se stoupajícím počtem návštěvníku nebyla dostačující. Proto na vrcholu hory vznikla rozhledna s chatou, která byla nazývána Strážní věž.

Dnes na stejném místě nalezneme Vysílač Praděd, který nabízí restauraci, hotel, rozhlednu a také nejvyšší uměle vytvořený bod České republiky.


Lázeňské okruhy pro každého

Pokud stojíte o méně náročnou trasu, Karlova Studánka disponuje mnoha lázeňskými okruhy. Mezi ty nejzajímavější patří modře značený okruh, který vás dovede jen pár stovek metrů nad lázeňskou obec, kde naleznete Rolandův kámen neboli skalní útvar s jedinečným výhledem na panorama Jeseníků.

To, i mnohem víc, nabízí Lázně Karlova Studánka. Zažijte jedinečnou lázeňskou atmosféru, kterou kladně hodnotil i slavný deník The New York Times. Neváhejte a vydejte se na víkendový pobyt plný klidu a relaxace!