Lázně Mšená – místo, kde se tradice snoubí s moderností

Hledáte ověřené lázeňské procedury nebo odpočinkový wellness víkend poblíž Prahy? Představujeme vám Lázně Mšené!


Lázně s dlouhou tradicí

Výskyt přírodních léčivých pramenů v této krajině je znán už odedávna. Vyvěrající pramen se v 18. století nacházel poblíž myslivny, a tak jeho blahodárné účinky využívali, kromě lékaře a jeho pacientů, i samotní myslivci.

První z dochovaných záznamů o výjimečnosti mšenské vody se datuje již do roku 1790. Ředitel panských statků z rodu Kinských na Zlonicích, František Pavikovský, trpěl žaludečními nevolnostmi a po požití mšenské vody pocítil znatelnou úlevu, což dalo podnět k založení lázní.

Úspěšné otevření zdejších lázní se povedlo roku 1796, a tak místní léčebné prameny bohaté na železo a jiné minerály můžeme využívat již přes 200 let!


Ve světě obdivované, u nás málo známé

Lázně Mšené jsou zajímavé nejen díky blahodárným pramenům, ale také díky budově světově známého českého architekta, který působil převážně v Japonsku a na českém území zanechal pouze pramálo svého talentu.

Architekt Jan Letzel, známý především v zahraničí, za svůj život navrhl přes 40 budov. Tu nejznámější a světově nejvíce obdivovanou nalezneme pod názvem „Atomový dóm“.

Stavba, která jako jediná přestála útok atomovou bombou v Hirošimě, zde stále stojí nejen jako memento ničivého útoku, ale také jako důkaz Letzelova talentu.

Nesporné nadání pro návrh secesních budov Letzel předvedl v Česku pouze jednou. Ukázku jeho umění naleznete právě v Lázních Mšené, kde roku 1905 zanechal Pavillon Dvorana, dnešní kulturně chráněnou památku.


Víkendový pobyt pro každého

Lázně Mšené nabízí moderní relaxační, regenerační a wellness pobyty s klasickými léčebnými procedurami, především slatinnými zábaly, masážemi či koupelemi, okouzlující lázeňskou atmosféru a jedinečné budovy.

Nabízené programy nejsou doménou pouze pro seniory, vybere si zde každá věková kategorie. Mezi oblíbené relaxační pobyty patří například Manager víkend, který dodá potřebnou sílu nejen manažerům, a Beauty víkend, jenž naplní sebevědomím a krásou každou ženu!