Majestátní žulové hory a úžasné fjordy podruhé, tentokrát v Brně!

Království, kterému vládne dechberoucí příroda! Seznamte se ve čtvrtek 16. ledna v brněnském Kině Scala s působivou severskou exotikou, která uchvátí i nejnáročnější krajinkáře.

Nalaďte se na tu správnou vlnu rozhovorem s Davidem Vargou!

Ledovce, fjordy, hory, útesy, pláže, lesy, tundru i široké laponské pláně plné sobů. Norsko má všechno! Od jihu až po daleký sever ukrytý za polárním kruhem, kde se střídají polární dny s polárními nocemi. Do země, ve které můžete v přímém přenosu sledovat ohromující migraci sobích stád napříč Laponskem, přespat v hobití chatce postavené z odpadků vyplavených z oceánu anebo v televizi sledovat pletení svetru s norským vzorem, vás vezme cestovatel a fotograf David Varga. Zavede nás na vzdálené souostroví Lofoty, provede nás po hornatém ostrovu Senja, přihodí užitečné tipy a představí i krátký film natočený z ptačí perspektivy.


David Varga

David je fotograf, cestovatel a dobrodruh, který se v rámci svých cest zamiloval do Islandu a tento magický ostrov navštívil celkem desetkrát. Focení a cestování se věnuje víceméně jen ve volných chvílích vedle náročné práce ve finančním odvětví, i proto v rámci svých cest vyhledává opuštěná místa a panenskou přírodu jako například na Islandu anebo v severním Norsku.