Na jaké cestovatelské přednášky v červnu 2019

Ve spolupráci s Cestovatelským kinem vám přinášíme cestovatelské přednášky pro červen 2019, které určitě stojí za návštěvu!

Pokud se chcete na seznamu podílet přidáním zajímavé přednášky, ať už své vlastní nebo cizí, kontaktujte nás na e-mailu info@magazinocestovani.cz, budeme se těšit!


Cesty Latinskou Amerikou, Lenka Kosmatová a Marek Kovář

Nadcházející večer bude věnován převážně Latinské Americe, kam společně zavítáme s Lenkou a Markem. Těšte se, oba jsou to cestovatelští šílenci a skvělé přednášky jsou zaručené!

Lenka se zaměří na vyvrácení mýtů o nebezpečných zemí, cestování v mladém věku, stopování a cestování jako samotná holka. Stopem po celé Střední Americe přes Mexiko, Guatemalu, Salvador, Honduras, Nicaraguu, Kostariku, Panamu a Kolumbii. Dozvíte se všechny důležité rady a tipy co v těchto neprobádaných zemích vidět, dělat, ochutnat a zkusit.

S Markem projedeme „pouhých“ 6 000 km dlouhý okruh, při kterém navštívíme pulsující samostatné největší město světa Ciudad de México, olmécké, toltécké, aztécké a mayské památky, nádhernou a rozmanitou přírodu státu Chiapas, nekonečné roviny Yucatánského poloostrova či zapomenuté mayské město Tikal hluboko v guatemalských džunglích.

Termín: 6. 6. 2019 – 18:45
Místo: Kavárna co hledá jméno, Praha
Vstupenky: https://www.cestovecery.cz/cestovecery/


Vietnam, Long Tran a Thuy Nguyen

Nasedněte na loďku, vydáme se do země, ve které nás na každém kroku bude provázet kouzlo exotiky! Při návštěvě země, jejíž obyvatelé jsou potomky nebeského draka a víly moře, nás čeká snová atmosféra, výbuch barev a chutí. Vydejte se s námi do spleti uliček starých měst, které křižují tisíce motorek, anebo poznávejte říční trasy, které oblizují úchvatné zátoky a ostrůvky.

Večerem nás budou provázet ti nejzasvěcenější: Long Tran a Thuy Nguyen nám svoji zemi představí ve stylu Cesta do Vietnamu na 40 dní od jihu na sever. Povědí nám, kam jít a co vynechat, přiblíží místní kulturu i gastro speciality.

Long Tran a Thuy Nguyen jsou Vietnamci, kteří jsou aktivní šiřitelé vietnamské kultury v České republice. Long cestuje pravidelně do Vietnamu a s sebou si bere vždy přátele, kterým dělá „místního průvodce“. Thuy se naopak zaměřuje na vietnamskou gastronomii, tak ve Vietnamu ochutnává vše možné a následně o tom ráda mluví, sdílí své zkušenosti v textové podobě. Prednáška se bude odehrávat v českém jazyku.

Termín: 12. 6. 2019 – 20:30
Místo: Kino Lucerna, Praha
Vstupenky: bit.ly/Vietnam1206


Srí Lanka, Marek Kovář

Voní jako čaj, chutná jako exotické koření a vypadá jako rajská zahrada. Vydejte se poznávat Perlu Indického oceánu, která jako vzácná náušnice visí z indického subkontinentu.

Na potulkách ostrovem poznáme triky zdejších rybářů, nazřeme do nůše sběračkám čajových lístků, hřebíčků i skořice, vychutnáme si božské ajurvédské masáže, ochutnáme místní pestrobarevnou kuchyni, navštívíme významné buddhistické památky a vyválíme se na dlouhatánských plážích.

Do stavu cestovatelské blaženosti nás bude provázet Marek Kovář, student ČVUT a VŠE v Praze, člen Mensy ČR, Honors Academia a dalších spolků či klubů. Při tom je však vášnivým cestovatelem.

Mimoevropské destinace objevuje od svých 15 let, kdy začal chodit do více a více „divočejších“ lokalit s batohem na zádech. Kromě severní a jižná Ameriky strávil poslední roky mnoho času v Asii a poslední dobu i v Africe. „Rád o cestování mluvím, píši, promítám fotografie… Rád poznávám nové lidi, kultury a místa, co nabízí mnoho zajímavých zážitků a emocí,“ říká Martin.

Termín: 12. 6. 2019 – 20:30
Místo: Univerzitní kino Scala, Brno
Vstupenky: bit.ly/SriLanka1206

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Enter Captcha Here : *

Reload Image