Nejdelší visutý most na světě pro pěší má nově Švýcarsko

V zajímavém žebříčku se nyní Švýcarsko ujalo vedení. Má totiž nejdelší visutý most pro pěší na světě, který má na délku úctihodných 494 metrů. Švýcarsko tak překonalo 430 metrů dlouhý most v Číně, který ještě do nedávna žebříčku vévodil.

494 metrů dlouhý most nese název Europabrücke, můžeme přeložit jako Evropský most, a spojuje vesnice Zermatt a Grächen. Tyčí se nad roklí Grabenfuger a jeho nejvyšší bod je 86 metrů nad zemí. Nyní je možné přesunout se z jedné vesnice do druhé během 10 minut, což přineslo rapidní snížení oproti předchozím 4 hodinám.

 

 

Most byl otevřen 29. července a z České republiky je výhodnější dostat se do vesnice Grächen, která je od Prahy vzdálená asi 830 kilometrů.

 

Dosavadní prvenství držela Čína

Minulý rok Čína otevřela 430 metrů dlouhý, 6 metrů široký a 300 metrů vysoký most. Perličkou je, že most je skleněný a vy si tak můžete dokonale vychutnat panoramatický pohled na Zhangjiajie Grand Canyon.

Pokud vás tento skvost zaujme a rádi byste se po něm prošli, je nutné překonat nejen strach z výšek, ale také strach z mnoha lidí, protože tento most denně překoná tisíce lidí.

 

Jeden z nejdelších mostů na světě kousek od nás

V žebříčku nejdelších visutých mostů pro pěší figuruje také Rakousko. Jeden z našich sousedících států se pyšní mostem s názvem Highline179, který je dlouhý 405 metrů a nachází se ve výšce 110 metrů nad zemí.

Most spojuje město Reutte a zámek Ehrenberg. V noci bývá nádherně osvětlen a o panoramatické výhledy také není nouze. Skvělé jsou hlavně v zimě!

Z Prahy je tento most vzdálený asi 500 kilometrů, na místě se lze i ubytovat a dobře najíst. Rozhodně doporučujeme jako prodloužený víkend.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Enter Captcha Here : *

Reload Image