Nejlepší zábavní park na světě? Boj začíná!

Dva nesmiřitelní rivalové na vrcholu pomyslné pyramidy zábavních parků, to jsou společnosti Disney a Universal. Podle britského deníku Telegraph zábavní konglomerát Disney čelí obrovské výzvě, před kterou je společnost Comcast, mimo jiné největší provozovatel kabelové televize a vlastník Universal Studios, postavila.

Comcast investuje miliardy dolarů do zábavního letoviska Universal v Orlandu, které by se mělo minimálně dvojnásobně rozšířit. A i když toto rozšíření nemá žádné oficiální datum dokončení, předpovědi hovoří o roku 2023.


Tématika zahalena tajemstvím

Kromě samotného termínu dokončení se tají také tématika nového rozšíření, a tak můžeme pouze spekulovat, zda bude vsazeno na osvědčenou klasiku v podobě úspěšné série Star Trek, dobrodružné fantasy Fantastická zvířata od oblíbené JK Rowling nebo něco zcela nového.

Celkový počet zaměstnanců zábavního letoviska v Orlandu by měl vzrůst ze stávajících 25 000 na 39 000 a ať už souboj těchto dvou titánů zábavního průmyslu dopadne jakkoliv, nezávislý poradce Dennis Speigel dodává: „Nakonec zvítězí samotní návštěvníci.“


Disney přichází s novinkou již toto léto

Společnost Disney určitě neusnula na vavřínech a již koncem letošního srpna plánuje ve svém parku Disney’s Hollywood Studios otevřít Star Wars: Galaxy’s Edge land.

Od 29. srpna 2019 se tak můžete těšit na úplně nová dobrodružství, která vám umožní zažít svůj vlastní Star Wars příběh!