Proč se vydat na Žižkov?

Dobře znáte historické centrum Prahy a už několikrát jste si prošli místní památky, muzea a galerie? Chtěli byste poznat i další zajímavosti našeho hlavního města? Zavítejte do městské části Žižkov.

Na konci 19. století byl Žižkov samostatným městem, k Praze se připojil až v roce 1922. V té době už zde stálo velké množství nových domů a zároveň tudy vedla jedna z prvních tramvajových tratí. V 70. letech 20. století mělo dojít k razantní přestavbě celé městské části, původní činžovní domy měly být strženy a na jejich místě měly vyrůst panelové domy. V okolí Olšanského náměstí k tomu skutečně došlo, po pádu komunismu ale byla většina původní žižkovské zástavby zachráněna. Od té doby zde probíhají rozsáhlé rekonstrukce historických budov. Dnes je Žižkov čtvrtí kaváren, barů a hipsterů. Vysloužil si přezdívku český Montmartre.

 

Co na Žižkově vidět?

Prohlédnout si zde můžete celou řadu zajímavých staveb. Tou nejznámější je nepřehlédnutelný Žižkovský vysílač, jenž stojí v Mahlerových sadech nedaleko židovského hřbitova. Za vidění stojí také novogotický kostel sv. Prokopa na Sladkovského náměstí. Na vrchu Vítkov pak navštivte Národní památník s jezdeckou sochou Jana Žižky.

 

Vyberte si příjemný hotel

Žižkov nabízí i bohaté možnosti ubytování. Využít můžete například stylový boutique hotel v Praze 3, který vás osloví svou bohémskou atmosférou i nadčasovým funkcionalistickým interiérem. K dispozici jsou zde jednolůžkové i dvojlůžkové pokoje, můžete využít také možnost přistýlky.

 

Uspořádejte firemní akce

Na Žižkově můžete uspořádat také pracovní akce, semináře či konference. Konferenční prostory v Praze 3 seženete snadno. Vyberte si takový hotel na Žižkově, který vám nabídne odpovídající podmínky – především optimálně velkou konferenční místnost, dále kvalitní konferenční techniku, dobrou akustiku, stabilní připojení na vysokorychlostní internet a podlahové zásuvky.

Ať už budete Žižkov poznávat z turistického či pracovního hlediska, určitě vás ihned zaujme místní genius loci a budete se sem rádi vracet.