Proč stojí nejnavštěvovanější letoviska Chorvatska za pozornost?

Přemýšlíte nad dovolenou v Chorvatsku a hledáte letovisko, kde si budete moct přes den užívat na krásných plážích a večer procházet promenády či se bavit na kulturních akcích? Určitě jste už slyšeli o známých letoviscích Pula a Baška Voda. Každoročně je navštíví tisíce turistů a vás to možná odrazuje od jejich návštěvy. Díky oblíbenosti je ale v těchto místech spousta možností, která v jiných městech nenajdete. Podívejte se, čím lákají tato dvě letoviska k návštěvě, a zjistěte, proč by se tu mohlo líbit i vám.


Istrie a nádherná historická Pula

Pula je rušné turistické centrum na samotném jihu chorvatské Istrie. Najdete tu nejen příjemné pláže, ale také spoustu unikátních historických památek, kulturních akcí a taveren. Co víc si můžete na své dovolené přát? Pula si přitom zachovává atmosféru přátelského pobřežního městečka.

Letovisko Pula lemuje výrazně členité pobřeží dlouhé téměř 30 kilometrů. Jeho pláže vynikají příjemným stínem borových lesíků, přátelskými kavárnami a tavernami a převážně oblázkovým nebo štěrkovým povrchem. Některé z pláží v okolí mají betonové pláty nebo skalní plotny. Nejoblíbenějším místem na koupání je poloostrov Verudela s třemi plážemi s Modrou vlajkou. V oblasti Puly ale často fouká a vlny někdy můžou být větší, než byste od prázdninového letoviska čekali.

Jedním z největších lákadel Puly je starobylé centrum, kterému dominuje starořímský amfiteátr, který dříve býval bojištěm gladiátorů. Dnes patří mezi oblíbená místa pro koncerty a festivaly. Další oblíbená místa jsou Herkulova brána, chrám svatého Augusta, Dvojitá brána nebo římská podlahová mozaika. Pro milovníky historie je Pula učiněným rájem.

Po večerech si můžete užívat na různých festivalech, gastronomických přehlídkách, trzích, koncertech a tanečních večerech. Najdete tu legendární rockový klub Uljanik a spoustu různých nočních klubů nebo vinných sklípků. S dětmi můžete vyrazit taky do aquaparku, adrenalinového parku nebo laserové arény. V Pule se nebudete nudit ani minutu! A pokud byste chtěli uniknout, stačí vyrazit autem nebo na motorce za objevováním všech krás istrijského poloostrova, kde najdete spoustu přírodních parků, vyhlídek a skrytých vesnic.

Vyberte si dovolenou na Istrii last minute a poznejte krásy historických měst a borových lesů!


Makarská riviéry a malebná příroda letoviska Baška Voda

Baška Voda patří mezi nejnavštěvovanější letoviska na jihu Chorvatska. A víte proč? Najdete zde dlouhé oblázkové pláže, borové háje a malebné svahy pohoří Biokovo, které se tyčí nad městem. Díky množství turistů, kteří míří na tento konec Chorvatska, jsou zde skvěle rozvinuté služby a možnosti zábavy. Baška Voda má lidový ráz a uvolněnou atmosféru. Vybrat si můžete z ubytování v hotelech, apartmánech i kempech.

Pláž v letovisku Baška Voda je z drobných oblázků a hrubšího písku a táhne se po pobřeží na několika kilometrech. Díky pozvolnému vstupu do vody a stínu borového porostu ji často vyhledávají rodiny s menšími dětmi. Pláž je pravidelně oceňována Modrou vlajkou Evropské unie, kterou si vyslouží jen ty nejkvalitnější a nejlépe vybavené pláže.

Pokud vás unaví samotné letovisko, můžete vyrazit za aktivním odpočinkem do hor Biokovo. Jsou ideální pro horskou turistiku, cyklistiku i procházky. V samotném letovisku pak můžete hrát fotbal, tenis i volejbal, děti se můžou vyřádit na trampolínách nebo dětských hřištích. Samozřejmostí jsou i vodní sporty, jako je windsurfing, vodní lyže nebo potápění.

Jestli si chcete po dni stráveném na pláži nebo v horách užít trochu zábavy, můžete si vybrat ze spousty diskoték, barů a restaurací. Pokud budete mít štěstí nebo si svou dovolenou správně naplánujete, můžete tu zažít například letní kulturní festival nebo tradiční slavnosti na oslavy svátků různých svatých patronů města. Doporučujeme také procházku po místních památkách, mezi nimiž nesmíte vynechat pozůstatky byzantské osady, barokní kostel sv. Vavřince nebo farní kostel svatého Mikuláše.

Užijte si krás Makarské riviéry ještě letos, dovolená last minute v Baška Voda už na vás čeká!