Víkend v Praze nabízí spoustu zážitků

Potřebujete si odpočinout a přemýšlíte, kam byste mohli vyrazit na víkend? Vydejte se do Prahy, pobyt v hlavním městě si určitě užijete. Otevře se vám totiž spousta možností.

 

Památky

Praha je městem památek. Za vidění stojí především historické centrum. Nejznámější památkou je Pražský hrad, jenž býval sídlem českých vládců už od 9. století. Při procházce středem města byste neměli vynechat ani Staroměstské náměstí, Karlův most, Václavské náměstí, Rudolfinum, Malostranské náměstí, Valdštejnský palác, Zlatou uličku nebo Lennonovu zeď.

 

Kultura

Pokud toužíte po troše kultury, Praha vás určitě nezklame. Nachází se zde velké množství kvalitních divadel – například Národní a Stavovské divadlo, Činoherní klub, Hudební divadlo Karlín nebo Divadlo Kalich. Bohatá je i nabídka muzeí a galerií – navštivte Národní muzeum, Národní technické muzeum nebo Muzeum hlavního města Prahy.

 

Gastronomie

V Praze můžete navštívit také spoustu kvalitních a specializovaných restaurací, kde na vás čekají skutečné gastronomické zážitky. A pokud stále nebudete mít dost, vyrazte do Muzea gastronomie v Jakubské ulici.

 

Noční život

Praha je známá také svým bujarým nočním životem. Můžete se vydat do tradičních pivnic a hospod, ale také do tanečních, jazzových, bluesových a rockových klubů či barů. Nechybí zde ani casina – pražským Las Vegas je bezesporu Václavské náměstí.

 

Kde se ubytovat?

Pobyt v Praze si můžete krásně zpříjemnit a nechat se hýčkat. Ideální pro vás bude například boutique hotel v Karlíně, jenž se nachází přímo v centru Business City poblíž středu města, nedaleko od nejznámějších pražských památek. Spa hotel v Praze 8 vám nabídne možnost se úžasně zrelaxovat. K dispozici je zde wellness centrum se saunou, vonnou párou a relaxační místností. Dopřát si můžete i relaxační masáže, manikúru, pedikúru či kosmetické ošetření pleti.

 

Z víkendu v Praze se vrátíte nejen plni zajímavých zážitků, ale také úžasně odpočatí.